Pozoj liga došla do samog kraja

Dana 13. travnja 2024. odigravanjem 7. kola završeno je natjecanje „POZOJ-mini rukometne lige“ koju provodi Rukometni savez Međimurja za polaznike projekta POZOJ-Mini rukomet u međimurskim osnovnim školama

Posljednje kolo sezone 2023./2024. odigrano je u dvorani Graditeljske škole Čakovec, a osim službenog 7. kola lige održan je i turnir za sve sudionike projekta POZOJ. Tako su škole sudionici projekta sudjelovali sa ukupno devetnaest ekipa, a na turniru su sudjelovali i učenici iz Osnovne škole August Šenoa iz Zagreba koji su se došliupoznati sa samim projektom, odigrati nekoliko utakmica sa našim učenicima i steći nova poznanstva i prijateljstva.

Na samom turniru sudjelovale su ekipe svih osnovnih škola uključenih u projekt i to: I. OŠ Čakovec sa tri ekipe, II. OŠ Čakovec sa četiri ekipe, OŠ Prelog sa tri ekipe, OŠ Nedelišće sa jednom ekipom, OŠ Petar Zrinski Šenkovec sa tri ekipe, OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica sa četiri ekipe i OŠ I.G.Kovačića Sveti Juraj na Bregu sa jednom ekipom.

Prvi pobjednik ove nove rukometne lige na našim prostorima jest II. Osnovna škola Čakovec, koja je pod trenerskom palicom Daria Varge ukupno upisala 41 pobjedu uz samo jedna poraz čime je uvjerljivo slavila ispred drugih ekipa.

U sklopu posljednjeg kola lige svaka ekipa odigrala je 6 utakmica te je ukupno odigrana 21 utakmica,. akon 7. kola i ukupno odigranih čak 147 utakmica, završni poredak ekipa je sljedeći:

Samo otvaranje turnira, uz obraćanje prisutnima, obavila je gradonačelnica Grada Čakovca, Ljerka Cividini koja je, između ostalog, pohvalila sam projekt, njegovu ideju i besplatnost za korisnike, stalni rast i razvoj projekta te i nadalje obećala potporu Grada Čakovca.

Također turnir je posjetio načelnik Općine Sveti Juraj na Bregu, Anđelko Nagrajsalović te ravnateljica Osnovne škole Prelog, Melita Trupković i ravnateljica Osnovne škole Tomaša Goričanca Mala Subotica, Željka ŠtamparZamuda.

Obzirom se istog dana održavala utakmica seniorske ekipe MRK Čakovec, budućihpremijer ligaša, iskorištena je prilika te je u suradnji Rukometnog saveza Međimurja iMRK Čakovec dogovoreno da pojedini korisnici projekta (učenici i učenice) osjete čar izlaska pred pune tribine pa je tako sa svakim igračem iz MRK Čakovca i sagostujućim igračima ukupno 32 učenika i učenica izašlo na predstavljanje.

Pod poluvremenom spomenute utakmice svi su sudionici ponovno izašli pred tribineGraditeljske škole kako bi sudjelovali u proglašenju ukupnog poretka POZOJ lige i prisustvovali uručenju nagrada, a koji program je, ponovno, odlično vodio Tomica Jakopec.

Nagrade i priznanja u ime organizatora projekta, Rukometnog saveza Međimurja, uručili su Mario Vukoja, poznati sportski djelatnik iz naše županije ovog puta ispred Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije i ispred Ministarstva kulture i sporta Martina Jeričevič, načelnica sektora za potporu sustavu sporta i zdravstveno usmjereno tjelesno vježbanje. Potrebno je spomenuti da u realizaciji projekta sufinanciranjem sudjeluju i sama Zajednica i Ministarstvo.

Ovime je završena prva sezona POZOJ-mini rukometne lige, a sam projekt, u kojem učenici i učenice (u ovom trenutku njih 246) nižih razreda besplatno treniraju dva puta tjedno, ide dalje i traje do kraja školske godine kada slijedi ljetna pauza. Projekt i nova sezona lige vraćaju se na jesen početkom nove školske godine u još većem izdanju nego do sada.

Kako je i spomenuto osim posljednjeg kola lige odigrane su i utakmice učenika i učenica koji sudjeluju u projektu POZOJ kao i gostiju iz Zagreba, a postignuti su sljedeći rezultati:

U nastavku slijedi popis učenika i učenica koji su sudjelovali na turniru:

I. OŠ Čakovec za koju su nastupali: Ivan Borković, Ivano Petrić Sabljak, Krsto Sokolić, Stjepan Novak, Lovro Horvat, Martin Dobranić, Moris Taradi, Sven Matijašec, Dorian Škvorc, Lovro Strbad, Jakov Krnjak, Jakov Toplek, Dora Špoljarić, Noel Krištofić, Matia Elena Žbulj, Gracia Lesjak, Mateo Krajner i Karlo Kukovec. Trener: Matija Horvat

II. OŠ Čakovec za koju su nastupali: Borna Vidović, David Koraj, Mia Mesarić, Toni Cerovec, Filip Dolar, Dona Lovrenčić, Ema Žganec, Luka Horvat, Zita Belović i Ema Žganec. Trener: Dario Varga.

OŠ Prelog za koju su nastupali: Mia Sabol, Matija Balaban, Ognjen Žegarac, Jakov Benč, Abel Bogomolec, Vito Zrna i Marija Zadravec. Trener: Alan Belko OŠ Nedelišće za koju su nastupali: Damjan Tasković, Jakov Molnar, Andrej Tylukha, Erik Novak, Martin Dolar, Leon Punčec, Mark Silaj i Leon Husejnović. Trenerica: Gabrijela Gudelj.

OŠ Petar Zrinski Šenkovec za koju su nastupali: Luka Mezga, Fabijan Ninić, Jakov Jakopec, Niko Križarić, Nikola Šimunić, Zara Brzohalski, Miha Palfi, Jakša Jambrović, Liam Mlinarec, Paula Sklepić, Sven Pintarić i Leon Gašparić. Trenerica Branka Branilović Brnadić.

OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica za koju su nastupali: Deo Drvenkar, Mara Strnad, Tea Dodelk, Vida Brodarić, Mario Piknjač, Vito Marković, Leona Mihinjač, Armin Tomašić, Borna Kodba, David Mirić, Nik Drvenkar, Andrija Drk, Izak Kovačić, Viktor Švenda, Mara Brnadić, Ivan Dodlek, Grga kamenić, Tena Balog, BornaDomjanić, Lucija Posavec, Simon Puklek, David Tkalec, Edo Pintarić, Fran Crikvenčić i Hrvoje Trabe Baranašić. Trenerica: Dora Puklek

OŠ I.G.Kovačića Sveti Juraj na Bregu za koju su nastupali: Klara Zadravec, Eva Zadravec, Matej Petković, Jan Lepen, Petar Posavec, Fran Radek, Mateo Matoša, Karlo Zeman i Vito Novak. Trenerica: Ira Resman OŠ August Šenoa Zagreb: Niko Gojun, Niko Barun, Duje Valčić, Ivan Baničević i Luka Vuković. Trener: Danijel Karamatić

preneseno s: www.msm.hr
objavio: Nikola Lukman

Scroll to Top Skip to content