Zelenbor i Karlo Vrančić osvojili drugo mjesto

1.A HRVATSKA LIGA – 1. kolo

Minule subote i nedjelje započelo je Prvenstvo Hrvatske u gađanju zračnom puškom i pištoljem. I ove godine nastupaju tri međimurske ekipe, muška i ženska ekipa Zelenbora u gađanju puškom i muška ekipa Alzasa u gađanju zračnim pištoljem.

U gađanju zračnom puškom muška ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je drugo mjesto sa odličnih 1749 krugova. Bolji od njih bio je zagrebački Trnje sa 1758 krugova, dok je treće mjesto osvojio Rovinj sa 1744 krugova. Branitelj naslova, zagrebački Končar, osvojio je tek četvrto mjesto.

Najzaslužniji za odličan ekipni plasman bio je Karlo Vrančić, koji je postigao vrlo visokih 590 krugova, samo jedan manje od pobjednika, hrvatskog olimpijca, Petra Gorše. Dragan Turk je osvojio 12.mjesto sa 581 krugom, a Marko Peras 19.mjesto sa 578 krugova. Iskustvo na ovom natjecanju stjecao je Filip Zadravec koji je osvojio 27.mjesto sa postignutih 568 krugova.

Ženska ekipa Zelenbora osvojila je 8. mjesto sa 1116 krugova. Daria Borko je osvojila 22. mjesto sa 379 krugova, Nikolina Medlobi 27.mjesto sa 372 kruga, a Vitomira Turk u svom prvom nastupu, 31. mjesto sa 364 kruga. Prvo mjesto osvojila je ekipa riječke Lokomotive, dok je pojedinačno prvo mjesto osvojila naša olimpijka, Snježana Pejčić sa 397 krugova.

Ekipa Alzasa je u gađanju zračnim pištoljem osvojila četvrto mjesto sa postignutih 1677 krugova. Najbolja je bila ekipa Končara sa 1704 kruga, dok su drugo i treće mjesto podijelili karlovački Policajac i solinski Dalmacijacement sa 1684 kruga. Pojedinačno, Božidar Kolarić je osvojio 7. mjesto sa 562 kruga, Saša Kralj 9.mjesto sa 561 krugom i Ivica Takač 10. mjesto sa 555 postignutih krugova. Pobijedio je hrvatski reprezentativac, Vlado Cindrić sa 576 krugova.

Rezultati: 1 kolo hrvatske lige – Zadar

Drugo kolo na rasporedu je 23. i 24. studenog u Osijeku.