Pleškovec: Metu ciljalo više od 160 mladih natjecatelja

Streljačko društvo Zelenbor iz Brezja ovog vikenda u sportskoj dvorani OŠ I.G Kovačić u Pleškovcu organiziralo je ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske zračnim oružjem ISSF programa za juniorke i juniore.

kategoriji juniora zračnom puškom nastupilo je šesnaest ekipa, a naslov prvaka države osvojila je ekipa SU „MARS iz Belog Manastira s postignutih 1816,8 krugova. Deveto mjesto osvojila je ekipa SK Slobode iz Mihovljana s 1741,5 krugova, a 14.mjesto ekipa  ŠSK Čakovec s postignutih 1693,4 krugova.

U pojedinačnoj kokurenciji juniora nastupilo je šezdesetsedam  natjecatelja, a naslov prvaka države osvojio je Boran Petanjek(Dalmacijacement) s postugnutih 245,6 krugova u finalu. Iz naše Županije u finalnom natjecanju nastupio je Goran Kolac (Sloboda) koji je s postignutih 114,2 kruga osvojio 8.mjesto. 22.mjesto osvojio je Filip Rašperger (Zelenbor) s 590,9 krugova, 25. mjesto Lovro Novak (Čakovec) s 588,7 krugova, 31.mjesto Jan Novak (Čakovec) s 584,9 krugova, 47.mjesto Filip Kocijan (Zelenbor) s 571,0 krugova, 58. mjesto Andrija Vaser (Sloboda) s 543,0 krugova i 63.mjesto Matteo Desnica (Čakovec) s postignutih 519,8 krugova.

U kategoriji junirki nastupilo je dvanaest ekipa, a naslov prvkinja države osvojile su članice HASK Mladosti iz Zagreba s postignutih 1807,8 krugova. Ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je 8. mjesto s postignutih 1776,3 krugova.

U pojedinačnoj kokurenciji nastupila je pedeset i jedna natjecateljka, a naslov prvakinje države osvojila je Estera Herceg (Končar-Zagreb 1786) s postignutih 244,8 krugova u finalu. Članice Zelenbora ostavrile su ove rezultate: 11.mjesto Anamarija Turk s 599,6 krugova, 13. mjesto Lara Vrančić s 598,6 krugova, 42. mjesto Lara Kralj s 578,1 krugova i 45. mjesto Vitomira Turk s postignutih 574,1 krugova.

kategoriji zračni pištolj za juniore nastupile su četri ekipe, a nalov prvaka države osvojila je ekipa GSD Osijek 1784 s postignutih 1685.krugova. U pojedinačnoj konkurenciji dvadesetdva natjecatelja naslov prvaka države osvojio je Borna Butković (Osijek 1784) s postignutih 232,3 kruga u finalu.

U kategoriji zračni pištolj za junorke nastupile su tri ekipe, a naslov prvakinja države osvojile su članice GSD Osijek 1784 s postignuti 1261 krugom. U pojedinačnoj konkurenciji nastupile su dvadesetčetiei natjecateljke, a naslov državne prvakinje osvojila je Marijana Matea Štrbac (Osijek 1784) s postignutih 233,5 krugova u finalu.

Organizacijski i tehnički natjecanje je održano na visokom nivu čemu su doprinjeli pokrovitelji Općina Sv. Juraj na Bregu i Međimurska Županija.